Державна наукова установа “Інститут інноваційних технологій і змісту освіти” реорганізована шляхом поділу. На його базі утворені державні наукові установи:

   Інститут модернізації змісту освіти  (http://www.imzo.gov.ua/) та Інститут освітньої аналітики, з віднесенням їх до сфери управління Міністерства освіти і науки України. (Постанова Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 687 “Про утворення Інституту модернізації змісту освіти та Інституту освітньої аналітики”).

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ

ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ УКРАЇНИ

 

ПРО ВІДЗНАЧЕННЯ 70-Ї РІЧНИЦІ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ПЕРЕМОГИ У ВЕЛИКІЙ ВІТЧИЗНЯНІЙ ВІЙНІ:

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ ТА СТУДЕНТІВ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ

 

Методичні рекомендації для навчальних закладів:

загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів,

вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації

 

КИЇВ-2013

 

   Схвалено комісії з виховної роботи вищих навчальних закладів  Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Протокол №2  від 20 березня 2013 року)

 

   Упорядники:

Кузнєцова О.В. – методист вищої категорії сектору соціально-педагогічної роботи зі студентами Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України

Рижкова Р.В. – Голова Комісії по роботі з молоддю Ради Організації ветеранів України, учасниця бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни

 

   Авторський колектив:

   Александренко Н. П. – керівник музею Партизанської слави Вищого комерційного училища КНТЕУ

   Бондарчук Д.О. – завідуючий відділом краєзнавства та наукових досліджень Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді

   Крисько М. – голова ради Українського благодійного фонду «Пошук»

   Кузнєцова О.В. – методист вищої категорії сектору соціально-педагогічної роботи зі студентами Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України

   Кухаренко О.В. – керівник волонтерського Центру «Пенсіонер» Ради Організації ветеранів України

   Плотнікова І.В. – викладач історії Луганського вищого професійного училища інформаційних технологій, спеціаліст вищої категорії

   Рижкова Р.В. – Голова Комісії по роботі з молоддю Ради Організації ветеранів України, учасниця бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни,

   Сидорчук В.П., – методист з історії Центру аналізу та прогнозування розвитку освіти Харківської академії неперервної освіти

   Загальна редакція:

   Шиловцев Ю.В., Голови центру захисту правди історії, учасника бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни, доктор історичних наук, професор;

   Удалова О.А., завідувачки сектору соціально-педагогічної роботи зі студентами Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, кандидата педагогічних наук.

 

   У збірнику розглядаються питання методичного, нормативно-правового забезпечення діяльності органів освіти щодо героїко-патріотичного виховання учнів та студентів в процесі навчально-виховної роботи.

   Рекомендується для педагогічних працівників органів освіти, громадських, молодіжних об’єднань та організацій ветеранів.

 

ЗМІСТ

1. Нормативно-правові акти

   - Закон України від 20 квітня 2000 року N 1684-III  «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

   - Указ Президента України від 19 жовтня 2012 року №604 «Про заходи у зв'язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

   - Указ Президента України від 27 квітня 2009 року N 272/2009 «Про проведення Всеукраїнської молодіжної акції "Пам'ятати. Відродити. Зберегти».

   - Указ Президента України від 22 березня 2012 року № 206/2012 «Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни».

   - Постанова Кабінету Міністрів України від  26 вересня 1997 р. №1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку».

   - Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року №1718 «Деякі питання військово-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів».

   - Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011 року №199-р «Про заходи з увічнення пам'яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників на 2011-2015 роки».

   - Розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012 р. №524-р «Про затвердження плану заходів у зв’язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни».

   - Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 травня 2013 р. № 360-р «Про затвердження плану заходів на 2013-2015 роки з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників».

   - Наказ Міністерства освіти і науки України від 24 вересня 2009 №1/9-655 «Про відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветеранів».

   - Наказ Монмолодьспорт  та Міністерства оборони України від 16 грудня 2011 року №1443/779 «Про затвердження Положення про Всеукраїнську військово-патріотичну спортивну гру «Зірниця».

2. Методичні рекомендації

   - Кузнєцова О.В., Рижкова Р.В. Основні напрями роботи щодо героїко-патріотичного виховання учнів та студентів.

   - Бондарчук Д.О. Пошуково-краєзнавча робота учнівської молоді. Роль та місце музеїв у військово-патріотичному вихованні підростаючого покоління.

   - Сидорчук В.П. Методичні рекомендації щодо відзначення 70-річчя визволення Харківської області від німецьких загарбників на уроках та в позакласній роботі з історії.

   - Кузнєцова О.В. Трагічні події у березні 1943 року у місті Корюківка Чернігівської області: вшанування пам’яті мирного населення, знищеного фашистськими окупантами.

   - Крисько М. О. Методичні рекомендації щодо проведення  Всеукраїнської пошуково-краєзнавчої експедиції «Дорогами захисників Вітчизни до миру і злагоди в Україні» на 2012-2015 рр.

3. Передовий досвід

   - Виховний захід «Гортаючи сторінки, опалені війною».

   - Информация о работе музеев патриотического профиля в учебных заведениях Луганской обл.

   - Музей Бойової Слави Запорізького навчально-виховного комплексу №67 (м. Запоріжжя).

   - Музей бойової слави Мереф’янського медичного ліцею (Харківська обл.).

   - Музей бойової слави гімназії імені Ніни Герасименко (Полтавська обл.).

   - Музей бойової слави СШ №52 (м. Київ).

   - Музей Партизанської слави Вищого комерційного училища КНЕУ.

   - Діяльність волонтерського руху «Пенсіонер» Ради Організації ветеранів України.

   - Військово-патріотичний клуб «Пошук» (м. Кривий Ріг).

   - Київський історико-патріотичний клуб «Пошук».

   - Військово-патріотичний клуб «Ратоборець» (Київська обл.).

   - Клуб патріотичного виховання молоді «Доблесть» (м. Кіровоград).

   - Військово-патріотичний клуб «Прикордонник» (Київська обл.).

   - Положення про обласний конкурс «Пам’ять поколінь» пошукових групп (загонів) навчальних закладів з дослідження теми Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років в Херсонській області.

Рекомендована література.

Додати коментар


Захисний код
Оновити