Державна наукова установа “Інститут інноваційних технологій і змісту освіти” реорганізована шляхом поділу. На його базі утворені державні наукові установи:

   Інститут модернізації змісту освіти  (http://www.imzo.gov.ua/) та Інститут освітньої аналітики, з віднесенням їх до сфери управління Міністерства освіти і науки України. (Постанова Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 687 “Про утворення Інституту модернізації змісту освіти та Інституту освітньої аналітики”).

Національний музей українського народного декоративного мистецтва – один з найбільших музеїв України, який володіє унікальною збіркою традиційного народного та професійного декоративного мистецтва. Колекцію було започатковано у 1899р. Сьогодні вона складає понад 77.000 творів від ХV ст. до наших днів.

Представлені всі види народного мистецтва: вишивка, ткацтво, килимарство, кераміка, різьблення та розпис на дереві, художнє скло, фарфор, писанки, декоративний розпис, народний іконопис, український народний одяг.

Перлиною музейної колекції є твори народних художниць України Катерини Білокур (1900-1961) та Марії Примаченко (1909-1998).

До раритетів збірки можна віднести різьблений дерев’яний хрест у срібній оправі 1576р., глиняні кахлі ХVVІІІ ст., козацькі люльки та порохівниці ХVІІ-ХVІІІ ст., вироби провідних порцелянових заводів України ХVІІІ-ХІХ ст., Києво-Межигірської фаянсової фабрики.

Музей є провідною науковою установою, важливим методичним центром, який здійснює активну наукову, експозиційно-виставкову, культурно-просвітницьку, фондову роботу. Щороку в залах музею відбуваються 12-15 виставок на матеріалах власних колекцій, інших музеїв та установ, персональні провідних художників та народних майстрів. Науковцями музею читаються лекції, проводяться кваліфіковані екскурсії (перелік тем екскурсій додається).

При музеї діє спеціалізована бібліотека з питань історії, культури, літератури та мистецтва. Вона налічує понад 7.000 томів, серед яких немало раритетних видань.

Ціллю листа є бажання результативної співпраці між музеєм та вузами з метою залучення студентської аудиторії до відвідування музею, вивчення спадщини українського народу, розуміння особливості культури, ментальності, світогляду українців та участі студентів в творчих, сучасних, молодіжних, культурних музейних проектах.

Додати коментар


Захисний код
Оновити