Державна наукова установа “Інститут інноваційних технологій і змісту освіти” реорганізована шляхом поділу. На його базі утворені державні наукові установи:

   Інститут модернізації змісту освіти  (http://www.imzo.gov.ua/) та Інститут освітньої аналітики, з віднесенням їх до сфери управління Міністерства освіти і науки України. (Постанова Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 687 “Про утворення Інституту модернізації змісту освіти та Інституту освітньої аналітики”).

   Лист №14.1/10 – 2379 від 28.08.12 Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських держадміністрацій, ректорам (директорам) вищих навчальних закладів.

   На виконання Указу Президента України від 22 березня 2012 року №206/2012, розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012 року №524-р.

   На виконання Указу Президента України від 22 березня 2012 року №206/2012 «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни», розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012 року №524-р «Про затвердження плану заходів у зв’язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни» рекомендуємо:

- з метою героїко-патріотичного виховання студентської молоді, усвідомлення про трагічні наслідки цих подій для українського народу активізувати науково-дослідну, історико-краєзнавчу та пошукову роботу спільно з обласними радами організації ветеранів України та обласними відділеннями пошуково-видавничого агентства «Книга пам’яті України» щодо встановлення імен жертв насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи до Німеччини. За результатами пошукової діяльності рекомендується вищим навчальним закладам організувати виставки «Народна пам’ять про жертви нацистських переслідувань».

   Лист №14.1/10 – 1413 від 5.12.12 Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських держадміністрацій, ректорам (директорам) вищих навчальних закладів.

   На виконання Указу Президента України від 24 березня 2012 року №212/2012 «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації» і з метою виховання у студентів поваги до Конституції, законів України, державних символів України надсилаємо методичні рекомендації щодо використання державної символіки у вищих навчальних закладах.

   Матеріали розміщені на сайті Інституту.

 

   Лист № 14.1/10-3338 від 5.12.12 керівникам вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

   Інститут повідомляє, що з метою підвищення якості підготовки молодших спеціалістів Навчально-методичний центр «Немішаєве» проводить роботу щодо аналізу комплексу методичного забезпечення спеціальностей з подальшим формуванням робочих груп і авторських колективів з розроблення навчальних програм, підручників і навчальних посібників.

   Просимо вас надати інформацію щодо забезпечення підручниками і навчальними посібниками за наведеною нижче формою (додаток 1), а також внести пропозиції щодо включення працівників Вашого навчального закладу до складу робочих груп та авторських колективів. Графік засідання робочих груп у Навчально-методичному центрі «Немішаєве» буде наданий додатково.

   Інформацію в електронному вигляді (у форматі Microsoft Excel) необхідно надати до 1 січня 2012 року за електронною адресою osvitatk@ukr.net.

   Поштова адреса: 07853, Київська обл., Бородянський р-н, смт Немішаєве, вул. Заводська, 47а, офіс 1. Телефон для довідок (04577) 41-7-07.

 

   Лист № 14.1/10-3398 від 11.12.12 Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, Управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, головам обласних (міських) Рад директорів ВНЗ І-ІІ р.а.

   Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 1113 від 17.10.2012 року «Про проведення Всеукраїнської олімпіади серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації у 2012/2013 навчальному році» ІІІ Всеукраїнська олімпіада з української мови проводиться відповідно до Порядку проведення олімпіади, що додається (далі – Порядок).

Олімпіада проводиться за двома рівнями:

   І рівень – для студентів ІІ курсу вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації (крім педагогічних коледжів);

   ІІ рівень – для студентів ІІ курсу педагогічних коледжів;

Олімпіада проводиться у три етапи:

   I-й етап – у грудні 2012 року у навчальних закладах;

   II-й етап (обласний; для педагогічних коледжів - регіональний) –  у січні-лютому 2013 року;

   IIІ-й етап  (Всеукраїнський) – 27-29 березня 2013 р. в м. Кам’янець-Подільський, Хмельницької обл. на базі Кам’янець-Подільського відділення Київського фінансово-економічного коледжу Національного університету державної податкової служби України  (Хмельницька обл., м. Кам’янець-Подільський, вул. М.Годованця, 1).

   Просимо базові навчальні заклади з проведення ІІ, ІІІ етапів провести етапи олімпіади у зазначені терміни та відповідно до Порядку. Анкети учасників ІІІ етапу (переможців ІІ етапу) олімпіади, а також звіти про результати обласного (регіонального) етапу подаються  у 10-ти  денний термін після її завершення до оргкомітету ІІІ етапу. Електронна адреса: kpvkfek@mail.ru

   Лист №14.1/10-3283 від 29.11.12 Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, вищі навчальні заклади І-ІІ р.а.

   Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки молоді та спорту України від 17.10.2012 р. № 1113 «Про проведення Всеукраїнської олімпіади серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації у 2012/2013 навчальному році» та 19.11.2012 р. № 1292 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації у 2012/2013 навчальному році» в грудні 2012 року починається І етап Всеукраїнської олімпіади з української мови, інформатики та комп’ютерної техніки, математики (далі - олімпіада) та Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з радіоелектроніки і токаря (далі – конкурс).

   У додатках до цих наказів подано базові навчальні заклади, в яких проводитиметься ІІІ (Всеукраїнський) етап олімпіади та ІІ (Всеукраїнський) етап конкурсу. Порядок організації та проведення олімпіади (конкурсу) здійснюється згідно з Положеннями, затвердженими наказами МОНмолодьспорту від 06.04.12 № 417 та № 418.

   Просимо директорів базових навчальних закладів (голів оргкомітетів) з проведення ІІІ етапу олімпіади та ІІ етапу конкурсу затвердити Порядок організації та проведення олімпіади з відповідних предметів (конкурсу) і надати інформацію навчальним закладам, розмістивши на сайтах своїх базових навчальних закладів.

   Звіти про результати Всеукраїнського етапу олімпіади (конкурсу), затверджені головою оргкомітету даного етапу, просимо надати у 10-ти денний строк після його завершення на електронну пошту Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Відділ змісту і технологій навчання молодших спеціалістів: vmolspec@ukr.net

   Лист №14.1/10-3351 від 06.12.2012 головам обласних (міських) Рад директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, керівникам ВНЗ І-ІІ р.а.

   Відділенням змісту і технологій навчання молодших спеціалістів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти проаналізовано педагогічний досвід викладачів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації та підготовлено Інформаційний бюлетень за 2011-2012 роки, який розміщено на сайті Інституту.

   Лист 14.1/10-2379 від 28.08.12 Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських держадміністрацій, ректорам (директорам) вищих навчальних закладів.

   Лист 14.1/10-1835 від 21.06.2012 Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських держадміністрацій, ректорам (директорам) вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 11.06.2012 року №677, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2011 року №236 «Про затвердження плану заходів щодо формування громадянської культури та підвищення рівня толерантності у суспільстві» Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти з метою науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу узагальнено інноваційні виховні технології вищих навчальних закладів з вищезазначених проблем.

Досвід роботи та методичні розробки даних вищих навчальних закладів рекомендується для використання в навчально-виховній діяльності ВНЗ.

 

 

Заступник директора                          К. М. Левківський

 

   Лист №14.1/10-1413 від 15.05.12 Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських держадміністрацій, ректорам (директорам) вищих навчальних закладів

   Лист № 14.1/10-504 від 21.02.12 Головам рад директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, головам обласних методичних об’єднань викладачів філологічних дисциплін.

   Лист №14.1/10-629 від 29.02.12 директору Чернівецького індустріального коледжу Харині В.Т.

   Відповідно до листа Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 06.10.2011р. № 1.4/18-3176 третій етап Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які здійснюють підготовку фахівців на основі базової загальної середньої освіти,  (далі - олімпіада) проводиться на базі Аграрного коледжу управління і права Полтавської державної аграрної академії 28-30 березня 2012 року.

   Лист №14.1/10-630 від 29.02.12 ректору Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського Будаку В.Д.

   Відповідно до листа Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 06.10.2011р. № 1.4/18-3176 третій етап  Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які здійснюють підготовку фахівців на основі базової загальної середньої освіти,  (далі - олімпіада) проводиться на базі Аграрного коледжу управління і права Полтавської державної аграрної академії 28-30 березня 2012 року.

Лист №14.1/10-470 від 17.02.12 головам рад директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, головам обласних методичних обєднань викладачів філологічних дисциплін.

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію студентів з предметів загальноосвітньої підготовки у вищих навчальних закладах І - II рівнів акредитації, які здійснюють підготовку фахівців на основі базової загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07.07.2010 № 675, атестація з української мови є обов’язковою для студентів усіх спеціальностей і проводиться у ІУ семестрі у формі, визначеній вищим навчальним закладом.

   Лист №14.1/10-339 від 8.02.12 керівникам вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

   15-16 березня 2012 р. відбудеться розширене засідання Науково-методичної комісії з права Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

   Для участі запрошуються керівники, а також інші відповідальні за організацію навчального процесу представники вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю «Правознавства».

   Лист №­­­­ 14.1/10-361 від 09.02.2012 головам обласних (міських) Рад директорів вищих навчальних  закладів І-ІІ рівнів акредитації України.

   Для формування наказу МОНмолодьспорту України про перелік територіальних базових навчальних закладів І-ІІ р.а. просимо розглянути пропонуємий перелік та повідомити Інститут інноваційних технологій і змісту освіти (відділ змісту і технологій навчання молодших спеціалістів: vmolspec@ukr.net) про внесені зміни.

   Лист № 1.4/18-3980 від 13.12.11 головам обласних (міських) рад директорів, керівникам вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

   Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти узагальнено досвід організації навчально - виховного процесу, впровадження інноваційних технологій у вищих начальних закладах І-ІІ рівнів акредитації різних регіонів України та складено інформаційний бюлетень педагогічного досвіду вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації у 2010-2011 році з метою його розповсюдження.

   Керівники та викладачі вищих навчальних закладів можуть ознайомитись з певним досвідом за адресами, вказаними в бюлетені.

   Лист №­­­­ 1.4/18-3967 від 12.12.2011 керівникам вищих навчальних закладів  І-ІІ рівнів акредитації.

   У зв’язку з тим, що останнім часом багато викладачів або осіб, які не вказують свою посаду, звертаються до Інституту з проханням надати в електронному вигляді галузеві стандарти підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, повідомляємо, що галузеві стандарти видаються навчальному закладу за листом підписаним керівником  навчального закладу і завіреним печаткою.

   Крім того, повідомляємо електронну пошту відділу змісту і технологій навчання молодших спеціалістів: vmolspec@ukr.net.

   Телефон відділу 248-21-69.

    Лист № 1.4/18-2115 від 01.07.2011. Керівникам вищих навчальних закладів ІІ-ІV рівнів акредитації.

    Враховуючи численні звернення вищих навчальних закладів про надання допомоги і консультацій щодо складання навчальних планів підготовки бакалаврів, спеціалістів і майстрів, рекомендуємо до використання при плануванні навчального процесу розроблені Інститутом Методичні рекомендації до складання навчального плану вищих навчальних закладів II, III і IV рівнів акредитації.

    Методичні рекомендації розроблені в допомогу працівникам навчально-методичних управлінь (відділів) вищих навчальних закладів, педагогічним та науково-педагогічним працівникам, які займаються плануванням навчально-виховного процесу.

    Проект методичних рекомендацій протягом кількох років пройшов практичну апробацію у вищих навчальних закладах і широко використовується навчально-методичними службами при складанні навчальних планів.

    Лист №1/9-459 від 10.06.11 Про порядок закінчення 2010/2011 навчального року і проведення державної  екзаменаційної та державної підсумкової атестацій у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації.

    Лист № 1.4/18-848 від 21.03.11 «Про типові програми навчальних дисциплін «Основи охорони праці», «Охорона праці в галузі»

Інструктивний лист

 про проведення  першої  Всеукраїнської
олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації  у 2011 році

         У зв’язку з тим, що Інститут інноваційних технологій і змісту освіти змінив адресу, просимо терміново направити роботи переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу «Кращий викладач української мови вищого навчального закладу» із супроводжувальним листом від Ради директорів або обласного управління освіти і науки на адресу: 03035, м. Київ, вул. Урицького, 36, кім. 311.

     Лист № 1.4/18-1220 від 21.04.11 “Про проведення наради Всеукраїнської спілки голів обласних(міських) методичних об’єднань викладачів філологічних дисциплін

     Лист №1.4/18-801 від 16.03.2011 “Про проведення Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації у 2010/2011 навчальному році

      Лист 1.4/18-1244 від 22.04.11 “Про порядок введення в дію наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 21.10.2010 №969/922/216”

    Лист № 1.4/18-801 від 16.03.11 р. "Про проведення Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації у 2010/2011 навчальному році"

Інструктивний лист

 про проведення  першої  Всеукраїнської
олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації  у 2011 році

   Лист № 1.4/18-3781 від 30.09.2010 р. «Щодо узагальнення педагогічного досвіду викладачів ВНЗ  I-II рівнів акредитації»