Державна наукова установа “Інститут інноваційних технологій і змісту освіти” реорганізована шляхом поділу. На його базі утворені державні наукові установи:

   Інститут модернізації змісту освіти  (http://www.imzo.gov.ua/) та Інститут освітньої аналітики, з віднесенням їх до сфери управління Міністерства освіти і науки України. (Постанова Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 687 “Про утворення Інституту модернізації змісту освіти та Інституту освітньої аналітики”).

Популяризація українського слова

 

11 травня 2010 року в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка пройшли урочистості з нагоди завершення Х Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика – конкурсу, спрямованого на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, пропаганди і популяризації українського слова. 

Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Ліга українських меценатів. Святкування проходило за підтримки Міністерства культури і туризму України, Міністерства закордонних справ України та Міністерства оборони України. За роки проведення конкурс став одним з наймасовіших інтелектуальних змагань учнівської та студентської молоді в Україні. Цінним є те, що у конкурсі взяли участь учні та студенти інших національностей, які знають українську мову, послуговуються нею і виявили особисте бажання взяти участь у цьому найпрестижнішому конкурсі.

Урочистим молебнем церемонію відкрив Патріарх Філарет, який благословив дійство. У нагородженні переможців конкурсу взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, видатні діячі культури та мистецтва, українські меценати.

Переможцями X Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів стали 27 осіб (9 школярів вибороли І місце, 9 - II місце та 9 - III місце), які представили 16 регіонів України. А саме: по 3 учні з Миколаївської, Херсонської областей та м. Києва; по 2 учні - з Житомирської, Київської й Чернівецької областей; по 1 учню - з Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Одеської, Львівської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської областей.

Нагороди за перемогу у конкурсі учням 3-11 класів вручав директор Департаменту загальної середньої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Вікторович Єресько. Він висловив подяку учасникам та переможцям конкурсу та наголосив на тому, що протягом конкурсу діти можуть показати власні знання, а педагоги – побачити реальні результати своєї роботи. Подячними дипломами було нагороджено й вчителів, які підготували переможців конкурсу.

Захоплення церемонією висловив поет, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Петро Перебий ніс. Він зауважив, що таке патріотичне дійство було б неможливе без щирих почуттів любові до рідної мови, рідного слова.

Студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації, учнів професійно-технічних навчальних закладів, які перемогли у конкурсі, нагороджував заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Левківський Казимир Михайлович. Він побажав учасникам творчого натхнення та запевнив, що Міністерство освіти і науки України завжди підтримуватиме всі конкурси, які виховують шанобливе ставлення до рідної мови, Батьківщини.

Від Міністерства оборони України прозвучали подячні слова та було вручено нагороди ліцеїстам та курсантам – переможцям конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Дипломи та подарунки вручали Ілля Тищенко, директор Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України та Наталія Осьмак, фундатор премій, донька першого президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака. Вони висловили щиросердечну вдячність Лізі українських меценатів за організацію конкурсу.

Наприкінці дійства переможці мали можливість зробити колективне фото на пам’ять.

Офіційно було оголошено дату XI конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Він розпочнеться 9 листопада 2010 року (День української писемності і мови) у м. Дніпропетровську.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити