Державна наукова установа “Інститут інноваційних технологій і змісту освіти” реорганізована шляхом поділу. На його базі утворені державні наукові установи:

   Інститут модернізації змісту освіти  (http://www.imzo.gov.ua/) та Інститут освітньої аналітики, з віднесенням їх до сфери управління Міністерства освіти і науки України. (Постанова Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 687 “Про утворення Інституту модернізації змісту освіти та Інституту освітньої аналітики”).

2014 – рік Тараса григоровича Шевченка

 

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

20 БЕРЕЗНЯ 2014р.

 

З ініціативи Національного транспортного університету, за підтримки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України в університеті було проведено науково – практичну конференцію присвячену 200 - річному ювілею від Дня народження видатного генія - Тараса Григоровича Шевченка на тему «Світова велич Т. Г. Шевченка».

ОРГАНІЗАТОРИ НАУКОВО - ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ:

ХОРОШУН Б. І. - завідувач кафедри теорії та історії держави і права, Національного транспортного університету, доктор історичних наук,  професор.

ПАНЧЕНКО В. В. – асистент кафедри теорії та історії держави і права Національного транспортного університету, викладач української мови за професійним спрямуванням.

УДАЛОВА О. А. - завідувач сектором соціально – педагогічної  роботи зі студентами Інституту інноваційних технологій МОНУ, кандидат педагогічних наук.

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ:

Відкриття науково - практичної конференції ПАНЧЕНКО В. В. – асистент кафедри теорії та історії держави і права Національного транспортного університету.

Вступне слово - ХОРОШУН Б. І. - завідувач кафедри теорії та історії держави і права Національного транспортного університету, доктор історичних наук, професор.

Виступ учнів  3-А класу СШ І-ІІІ  ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов  №220 м. Києва під керівництвом вчителя МЕЛЬНИК І. В.

Доповідь - презентація на тему «Віхи біографії Т. Г. Шевченка» Вдовиченко А. І. , Басіста М. І. - студенти факультету транспортних та інформаційних технологій, Національного транспортного університету, групи ВП-ІІ-1.

УДАЛОВА О. А. - завідувач сектором соціально – педагогічної  роботи зі студентами Інституту інноваційних технологій МОНУ, кандидат педагогічних наук.

«Відомий і невідомий Т. Г. Шевченко»  Богданець – Білоскаленко Н. І. - доцент Педагогічного інституту Київського університету ім. Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.

«Крізь простір століть»  Матвійчук О.Є. - доцент Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.

Доповідь - презентація на тему «Т. Г. Шевченко та Європа» Родная  Д. Ю. – Гордейчук О. В.-студентки  автомеханічного факультету, Національного транспортного університету,  групи ЕО-ІІ-1.

Доповідь - презентація на тему «Т. Г. Шевченко та Канада» Мацюк О. А., Браженко А. В. – студентки дорожньо- будівельного факультету Національного транспортного університету,  групи МТ-ІІ-1.

Доповідь - презентація на тему «Т. Г. Шевченко та Росія» Мєшкова А.П., Бородай А. Ю. – студентки факультету економіки, менеджменту і права , Національного транспортного університету,  групи ТМ-ІІ-1.

 Заключне слово - Завалевський Ю. І.- заступник директора  Інституту інноваційних технологій МОНУ, кандидат педагогічних наук.

 

СВІТОВА ВЕЛИЧ  Т.Г. ШЕВЧЕНКА

 

Щовесни, коли тануть сніги,

І на рясті просяє веселка

Повні сил і живої снаги

Ми вшануєм пам’ять Шевченка.

Тарасе, наш Кобзарю, всюди

Приходиш нині ти як свій

Тебе вітають щиро люди

На всій Україні моїй.

 

Дружня українська родина та вся світова спільнота відзначають 200- річний ювілей від дня народження великого Кобзаря. Онук гайдамаки, кріпацький син став основоположником нової української літератури та літературної мови України.

Для геніїв не існує дати смерті.  Феномен Тараса Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу. 
Тарас Григорович Шевченко у нас більше, ніж великий поет – він національний пророк і мученик, розіп'ятий і воскреслий
.

Його ім’я стало символом нашого народу, його портрет - у кожній хаті. Його «Кобзар» лежить на столі поряд із хлібом, а його пісні вишиті на рушниках.

Тарас Шевченко був посланий Богом на нашу землю, як Титан Соборності України. Тому йдемо до нього, щоб набратися наснаги до життя, віри в щасливу долю нашого багатостраждального народу.

На всіх континентах звучить безсмертне Шевченкове слово, в усьому світі зведено пам’ятники Великому Кобзареві і ніколи не обміліє повноводна ріка шани та любові до великого поета.

  Відкрила  науково – практичну конференцію Панченко В. В.- асистент кафедри теорії та історії держави і права, яка привітала учасників і гостей  з ювілеєм  Великого Кобзаря та побажала наснаги на  шляху до пізнання Тараса, адже  сучасна людина, якщо вона носить в душі високі ідеали, неминуче дійде духовного контакту з витвором українського генія.

 Вступним словом привітав учасників і гостей ХОРОШУН Б. І. - завідувач кафедри теорії та історії держави і права Національного транспортного університету, доктор історичних наук, професор, створивши атмосферу душевності, який зазначив, що  ім'я Тараса Григоровича Шевченка невід’ємно пов'язано з Укра­їною.  Шевченко — це Україна. У ньому на­ша історія, наша мрія, наша надія. Т. Г.Шевченко був справжнім народним співцем, бо з дитинства знав і любив простий український народ, знав його страждання, бо сам їх пережив. Через усе життя проніс Великий Кобзар палку любов до рідної землі, до неньки-України, у своїх творах нагадував людям про минулу славу України та плекав надію на світле майбутнє.

Багатогранність таланту Великого Кобзаря розкрила  УДАЛОВА О. А. - завідувач сектором соціально – педагогічної роботи зі студентами Інституту інноваційних технологій МОНУ, кандидат педагогічних наук, наголошуючи на тому, що для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Тарас Шевченко - це явище велике й вічне, невичерпне й нескінченне. Тарас Шевченко -   більше, ніж митець. Це - символ, знак, легенда. Його творчість – не просто поетична творчість, а філософія, і мудрість, і заклик .

 Окрасою  науково – практичної  конференції  став виступ учнів 3-А класу СШ І-ІІІ  ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов  №220 м. Києва під керівництвом вчителя МЕЛЬНИК І. В., декламуючи вірші про Кобзаря, діти створили відповідний емоційний настрій,  намагаючись донести до кожного слухача мудрість у словах та вчинках поета.

 У доповіді  Богданець – Білоскаленко Н. І. - доцента Педагогічного інституту Київського університету ім. Бориса Грінченка, кандидата  педагогічних наук на тему: «Відомий і невідомий Т. Г. Шевченко»  слухачі дізналися про те, як Шевченко працював над серією офортів «Мальовнича Україна» та самостійно вивчав техніку гравіювання, адже Тарас Григорович Шевченко був не лише геніальним народним поетом, мислителем, основоположником нової української літератури, він був також і великим художником, гравером критичного реалізму в українському образотворчому мистецтві. Як в поетичному, так і в образотворчому мистецтві  Т.Шевченка провідним було правдиве зображення дійсності,  життя народу, його визвольної боротьби. Зміст творів Шевченка – художника завжди перекликався із змістом його поетичних творів. 

 Родзинкою науково - практичної конференції став виступ Матвійчук О.Є. - доцента Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка, кандидата педагогічних наук на тему: «Крізь простір століть», яка презентувала проект «На вічну пам'ять великому Кобзарю» - це вперше в мистецькій історії України та світу в Інтернет просторі створена всесвітня капела бандуристів близько 300 виконавців з 11 країн світу виконали пісню на слова Т. Г. Шевченка «Думи, мої думи…». Автор проекту - В. Єсепок, диригент –В. Скоромний ( Національна спілка кобзарів України та кафедра кобзарського мистецтва і бандури КНУКіМ)

 

Кожне покоління по новому відкриває для себе геній Кобзаря, захоплюючись його високим образом, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, почуттям соціальної та національної справедливості. Отож на науково – практичній конференції  результати своїх тематичних досліджень представили студенти    автомеханічного факультету, групи ЕО-ІІ-1 Родная  Д. Ю. ,  Гордейчук О. В на тему «Т. Г. Шевченко та Європа»; студенти факультету транспортних та інформаційних технологій - Вдовиченко А. І. , Басіста М. І. на тему «Віхи біографії Т. Г. Шевченка»; студенти дорожньо- будівельного факультету- Мацюк О. А., Браженко А. В.  на тему «Т. Г. Шевченко та Канада»;  студенти факультету економіки, менеджменту і права  Мєшкова А.П., Бородай А. Ю.  з доповіддю - презентацією на тему «Т. Г. Шевченко та Росія».

 Розповіді  доповідачів супроводжуватись мультимедійними презентаціями та доповнювалися репродукціями картин художника. 

Заключним акордом прозвучав виступ КОРЕЦЬКОЇ Л.В.- начальника відділу організації виховної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНУ, яка зазначила, що ім’я Великого Кобзаря ми часто згадуємо й будемо згадувати,бо він подарував нам безцінний скарб – його чудові твори, в яких струменить любов до Батьківщини та турбота про її майбутнє.

До  науково- практичної конференції була залучена  головний бібліотекар НТУ -  Ушакова Л. С., яка підготувала  виставку  «Тарасовими  шляхами»,   на якій студенти, запрошені, гості  мали змогу ознайомитися з біографією та творчим шляхом поета, їм були представлені тематичні видання з фонду бібліотеки. 

 

Сподіваємось, що проведена робота стане традиційною в стінах Національного транспортного університету та знайде своїх послідовників, а коло поцінувачів творчості Генія стане ширшим.

 

 

         Підготувала ПАНЧЕНКО В. В. –

 асистент кафедри теорії та історії

 держави і права Національного

 транспортного університету,

викладач української мови

 за професійним спрямуванням.

Коментарі  

 
#1 Оксана 17.09.2020, 10:18
Дуже гарна, змістовна конференція. Важливим в розвитку сучасної транспортної інфраструктури України є саме те, що гарні дороги сприяють значному зменшенню пошкодження автомобільних дисків, тому вони рідше потребують ремонту та пофарбування. Ця послуга надається автосервісом disko.org.ua/.../ з 2006 року. Тому є певна статистика звернень. З року в рік зменшується кількість клієнтів автомобільні диски котрих пошкоджені дорожнім полотном, але росте часта пошкоджень викликаних класичним закінченням ресурсу коліс. Дякую.
Цитата
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити