Державна наукова установа “Інститут інноваційних технологій і змісту освіти” реорганізована шляхом поділу. На його базі утворені державні наукові установи:

   Інститут модернізації змісту освіти  (http://www.imzo.gov.ua/) та Інститут освітньої аналітики, з віднесенням їх до сфери управління Міністерства освіти і науки України. (Постанова Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 687 “Про утворення Інституту модернізації змісту освіти та Інституту освітньої аналітики”).

Розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Свобода і соборність як чинники національної ідеї України»

Сьогодні 22 березня 2012 року на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Свобода і соборність як чинники національної ідеї України». Серед поважних учасників і гостей заходу були присутні: Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова; перший Президент України Леонід Кравчук; Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник; президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень.  

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський. Він зазначив, що ініціатором заходу є Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України і що метою його проведення є пошук конструктивних шляхів утвердження ідеалів свободи і соборності в Україні. Леонід Губерський побажав всім присутнім на заході представникам місцевого самоврядування, науковцям Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України, Національної академії правових наук України, членам громадських організацій та іншим гостям та учасникам конференції плідної роботи і ефективних рішень.

Слова вітання від Президента України Віктора Януковича оголосила Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова. Вона також відзначила, що робота Всеукраїнської науково-практичної конференції «Свобода і соборність як чинники національної ідеї України» стане ще одним із кроків на шляху до провадження в країні нової гуманітарної політики та модернізації життя в цілому.

Учасники конференції погодились із тим твердженням, що зазначені принципи свободи і соборності як чинники національної ідеї України мають не тільки декларуватися, а й бути реалізовані на практиці в динамічних умовах політичних і соціальних змін в нашій державі. Зокрема перший Президент України Леонід Кравчук наголосив, що шлях до даної національної ідеї лежить через духовну єдність народу та вшанування історичної пам’яті.

Варто відзначити, що учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції закликали підтримати ініціативу Президента України зі скликання Конституційної Асамблеї як суспільного форуму, на якому будуть обговорені найважливіші питання подальшого державотворення та прийнято консенсусне рішення щодо оновлення конституційного ладу.

Зазначимо, що протягом роботи конференції 22-23 березня 2012 року планується робота таких секційних засідань: «Свобода і соборність в українській історії»; «Модернізація – шлях до нової якості життя»; «Конституційний процес: втілення ідей демократії та республіканізму»; «Виховання, освіта і наука – джерела пасіонарності гуманітарного розвитку суспільства»; «Культура і поліетнічна спадщина України – відповідальність перед нацією»; «Національна безпека в умовах глобалізації: виклики та загрози»; «Гуманітарний розвиток України: проблеми, пріоритети і завдання».

Під час роботи конференції в Музеї Київського національного університету імені Траса Шевченка буде представлено:

·        Мультимедійну виставку архівних матеріалів, підготовлену до 15-ї річниці прийняття Конституції України та 20-ї річниці проголошення незалежності України (починаючи від Першого Універсалу Центральної Ради 10 червня 1917 року до засідання Конституційної комісії Верховної Ради України і введення її в дію у 1996 році)

·        Книги, які розповідають про Українську революцію 1917-20 рр., особливості державотворчих процесів, демонструють історіографічні доробки сучасних українських істориків тощо.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити