Державна наукова установа “Інститут інноваційних технологій і змісту освіти” реорганізована шляхом поділу. На його базі утворені державні наукові установи:

   Інститут модернізації змісту освіти  (http://www.imzo.gov.ua/) та Інститут освітньої аналітики, з віднесенням їх до сфери управління Міністерства освіти і науки України. (Постанова Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 687 “Про утворення Інституту модернізації змісту освіти та Інституту освітньої аналітики”).

ХІІ Всеукраїнська наукова студентська конференція «Від духовних джерел Візантії до сучасної України», присвячена пам’яті Трьох Ієрархів-Святителів В. Великого, І. Златоуста і Г. Богослова

 

20 лютого 2012 року в Київському славістичному університеті відбулася Всеукраїнська наукова студентська конференція «Від духовних джерел Візантії до сучасної України».

Організаторами конференції виступили: Київський славістичний університет, Маріупольський гуманітарний університет, Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. У конференції взяли участь студенти, молоді викладачі та науковці вищих навчальних закладів України – близько 100 учасників.

Конференція розпочалася з молебну на честь Трьох Святителів, візантійських просвітителів, вчених, літераторів, церковних діячів: Василя Великого, Григорія Богослова, Іоанна Златоуста. Після молебну виступав ансамбль монодійного православного співу «SAKRA» (творчий керівник Терещенко-Кайдан Л. В.).

Відкрили конференцію та привітали її учасників проректор з науково-педагогічної роботи Київського славістичного університету проф. Віктор Гусєв та аташе посольства Греції в Україні Евтіхіос Деліс.

На пленарному засіданні виступили з доповідями:

канд. богосл., канд. філол. наук протоієрей Київської Духовної Академії і Семінарії Олег Кожушний;

в. о. директора Інституту славістики та міжнародних відносин Київського славістичного університету, канд. філол. наук, проф. Олег Прискока;

докт. філол. наук, проф. загального мовознавства і класичної філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Леся Звонська;

докт. істор. наук, проф. кафедри політології Академії муніципального управління Олександр Пилипенко;

канд. філол. наук, доц. кафедри грецької філології Таврійського національного університету ім. В. Вернадського Леонід Павленко.

Доповіді виступаючих на пленарному засіданні були пов’язані з наступними темами: «Історичні зв’язки України та Греції», «Візантійські елементи в культурі Київської Русі», «Джерела духовної традиції православної церкви», «Взаємозбагачення грецької та слов’янських мов в процесі їх розвитку», «Проблеми перекладу та викладання новогрецької мови на сучасному етапі», «Діалог культур України та Греції», «Творчість грецьких прозаїків та драматургів» та ін.

Після пленарного засідання продовжувалась робота в трьох секціях: «Теологія. Історія.» (керівник – докт. істор. наук, проф. Пилипенко О.Є.), «Філологія» (керівники – канд. філол. наук, доц. Коновалова Т.І., доц. Макарова Л.П.), «Література, культура» (керівник канд. філол. наук, доц. Нагорна Н.М.). Загалом було заслухано та обговорено 59 доповідей.

Наукова конференція відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Виховання молоді на основі духовних традицій свого народу, вивчення історичної і культурної спадщини Греції і України, аналіз сучасних проблем і перспектив розвитку суспільства – це питання, які досліджуються молодими учасниками конференції.

Додати коментар


Захисний код
Оновити